Головне меню

Подати звернення

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net Заразен ли гепатит

Як проходить перезимівля озимини та багаторічних трав на полях Івано-Франківщини – інформація управління фітосанітарної безпеки

 Озимі культури та багаторічні трави знаходяться у стані зимового спокою, їхня перезимівля відбувається задовільно.впвапвіакауауцауц«Великий мороз» - це оздоровлення природи, своєрідна фітосанітарна чистка полів щодо регулювання популяції комах і гризунів. Сніговий покрив захистив озимину від холоду.

 Різке похолодання та значне зниження температури повітря були не сприятливими для життєдіяльності популяції мишоподібних гризунів, активного розвитку їх не відмічалося, чисельність не збільшилася.

 За даними моніторингу, проведеного спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, встановлено, що в посівах озимих зернових культур та озимого ріпаку заселення мишоподібними гризунами становить 1-3 жилих колоній на гектар, в них 2-6 жилих нір на 15-65% обстежених площ.

 Наразі незначне збільшення чисельності шкідника спостерігалось у посівах багаторічних трав, та неорних землях де не проводились захисні заходи.Так, на 85, максимально 100% обстежених площ обліковували 2-5, (Городенківський, Снятинський райони) жилих колоній на гектар, з 3-6 жилими норами в кожній.

 В подальшому загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині, ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження. За установлення навіть нетривалого поліпшення умов життя, завдяки біологічній особливості до високої плодючості та спроможності до швидкої зміни фізіологічного стану, популяція гризунів поступово буде відновлювати свою чисельність.

 Нагадуємо, якщо на 1 га посівів щільність мишоподібних гризунів досягає 3-5 і більше жилих колоній, то необхідно негайно приступити до їх знищення. Найефективнішим і найекономічнішим способом боротьби з гризунами є застосування родентицидів дозволених до використання на основі діючих речовин бродіфакум, бромадіолон, флокумафен, або з біопрепаратів Бактеронцид, Бактоцид, Родента БІО. Біопрепарат  Бактеронцид-гель призначений для самостійного виготовлення зернових принад (гель - 1 л на 10 кг принади по 3-5 г в нору).

Взимку в разі низької ефективності зернових принад слід
використовувати аміачну воду (150-200 г у нору з наступним
притоптуванням), що обумовлює практично 100% смертність гризунів.

За результатами відбору монолітів озимих зернових культур для визначення життєздатності рослин та їх відрощування, в тому числі і за експрес-методами, що був проведений спеціалістами управління фітосанітарної безпеки (Галицький, Рогатинський, Снятинський райони) в кінці січня, встановлено: 93 відсотки рослин знаходяться в доброму стані, 7 відсотків в задовільному.

Рослини перебувають у фазах 3-й листок – кущення. Рослини озимих культур мають добру регенераційну здатність при їх відрощуванні. Відсоток живих рослин становить 100%.

Рослини озимого ріпаку - 89% знаходяться в доброму стані, 11% рослин ослаблені. Низькі температури повітря частково пошкодили надземну листкову масу ріпаку, проте точка росту залишилась живою.

В подальшому стан посівів озимих культур буде залежати від кліматичних умов, які будуть утримуватися на протязі зимового періоду.

В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав. 

 

Гарячі новини

0304 n13 covid 19Враховуючи, що переважна частина працівників Держпродспоживслужби продовжує виконання своїх функцій безпосередньо на основних робочих місцях, з метою запобігання виникненню та розповсюдженню коронавірусної хвороби (COVID-19) закликаємо дотримуватися наступних додаткових до рекомендованих ВООЗ гігієнічних процедур під час перебування в установі:

1. Перед початком роботи помити руки з милом, висушити та обробити антисептиком для рук.

2. Дотримуватися безпечної відстані при спілкуванні, проведенні нарад, засідань, груповій роботі.

3. В кінці робочого дня проводити протирання поверхонь комп'ютера (клавіатура, "мишка").

4. Щоразу після користування дезінфікувати слухавку стаціонарного телефону, задіяні кнопки копіювальних та інших технічних пристроїв загального користування.

5. Ретельно слідкувати за утриманням в чистоті мобільних телефонів, а у разі необхідності передачі його третій особі забезпечити до та після використання його обробку антисептичною серветкою.

6. Звернути увагу на щільність розміщення працівників в кабінетах, за можливості тимчасово перерозподілити робочі місця.

7. Проводити провітрювання приміщень не рідше одного разу на годину, за можливості утримувати вікна частково відкритими.

8. Обов'язково залишати робоче місце на час обідньої перерви для проведення довготривалого провітрювання приміщення

Соціальні посилання

free joomla extensions

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6