Головне меню

Подати звернення

В Богородчанському районі скасовано карантинний режим щодо західного кукурудзяного жука

 Головне управління Держпродспоживслужби в області повідомляє, що розпорядженням Богородчанськоїttt66ibbbkkkk9877hdd4444444 районної державної адміністрації від 19 серпня 2020 року № 191 скасовано карантинний режим щодо західного кукурудзяного жука (Diabrotica virgifera virgifera) на площі 20 га в селі Горохолино Богородчанського району.

 Рішення прийнято на підставі подання державного фітосанітарного інспектора управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, керуючись ст. 33 Закону України «Про карантин рослин».

Довідково

 Західний кукурудзяний жук - регульований шкідливий організм обмежено поширений в Україні. Небезпечними є як дорослі особини (жуки), так і личинки.

 Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до зменшення кореневої маси і ураження гнилями. Жуки живляться пилком, незрілими зернами та листям кукурудзи. Рослини пошкоджені личинками жовтіють, відстають у розвитку, в’януть, а нерідко – гинуть. Пошкоджені дорослі рослини під час сильних дощів і вітрів легко злягають і стебло набуває форми «гусячої шиї»

 Розповсюдження яєць та личинок цього жука можливе з транспортом, залишками ґрунту на насінні. Перенесенню жуків на великі відстані сприяє вітер.

 Фітосанітарні заходи: дотримання сівозміни (висівати кукурудзу на одному і тому ж полі можна лише раз на 3 роки); обробка рослин пестицидами.