Головне меню

Подати звернення

Захистіть насадження від самшитової вогнівки

  Самшит – одна з найдавніших декоративних рослин, які використовувалися для озеленення. 09.05.25 1Цінується за густу красиву крону, блискуче листя і здатність добре переносити стрижку, що дозволяє створювати з них живоплоти та бордюри.

  Однак, останнім часом самшит страждає від нашестя самшитової вогнівки.
  Дорослий метелик самшитової вогнівки досить великого розміру з розмахом крил до 45 мм. Самки відкладають яйця зеленувато-жовтого кольору купкою на нижню сторону листків самшиту. Далі з’являються гусениці – зеленувато-жовті, можуть бути жовтувато-коричневими.
  За останні роки початок пошкоджень припадає на кінець квітня – середину травня, тому потрібно бути озброєним і з появою перших гусениць, провести обробку.
  Гусениці самшитової вогнівки, які відродилися, спочатку виїдають нижню частину листка, залишаючи непошкоджений верхній епідерміс. Гусениці старших віків грубо об’їдають листки, обплітаючи пошкоджені гілки павутиною, на якій можна помітити екскременти, шкурки личинок та пусті чорні капсули від голів, які залишаються після линьки.
  Самшитова вогнівка завдає величезної шкоди рослинам. В результаті заселення кущів самшиту шкідником вони починають стрімко всихати, втрачати декоративність і навіть гинути.
  Алкалоїди, які є отруйними для багатьох комах і які містяться в листочках самшиту, не захищають його від шкідника. А навпаки, гусениці вогнівки з’їдаючи ці листочки, нагромаджують в собі ці алкалоїди, тому їх не люблять птахи.
  Боротьба із шкідником потребує оперативності та систематичності, оскільки самшит може всохнути за лічені дні.
  Якщо на вашій ділянці один-два кущі самшиту, при виявленні перших пошкоджень можна спробувати застосувати механічний метод боротьби, обрізати пошкоджені гілки, зібрати та знищити яйцекладки та гусениці.
  Якщо вогнівка оселилася на багатометровій зеленій огорожі – без хімічного захисту не обійтись.
  Для обробки індивідуальних садів, городів в межі населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населенню «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
  За сезон необхідно чергувати 2-3 інсектициди, щоб не викликати звикання.
  Повторювати такі обробки рекомендовано кожні півтора місяці для профілактики.
  Якщо у вашій місцевості багато шкідників, профілактичне обприскування проводять кожні 3 тижні. Потрібно відзначити, що гусінь вкрай активно ушкоджує самшити під час посухи.
  Обробляти кущі слід ретельно, також і з нижнього боку, оскільки гусениці сховані у гущі листків, павутині.
  Забороняється застосовувати пестициди для захисту зелених насаджень на територіях лікувально-профілактичних і дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової промисловості, а також усередині густонаселених житлових кварталів.
  При проведенні обробок у населених пунктах необхідно дотримуватись вимог «Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» (ДСанПіН 8.81.2.001-98). та правил особистої гігієни.

Гаряча лінія

Календар

Травень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Пошук