Головне меню

Подати звернення

Питання запобігання виникнення та поширення пташиного грипу, африканської чуми свиней та сказу обговорили на Надвірнянщині

 23 січня 2020 року в м. Надвірна Надвірнянським районним відділом Головного управління Держпродспоживслужби було проведено нараду-навчання з керівникамимиghyjh23323222w2eeeeew птахівничих господарств, спеціалістами ветслужб господарств, начальниками зон вирощування та користувачами мисливських угідь з питань запобігання виникнення та поширення пташиного грипу, АЧС та сказу.


 Метою проведення наради було підвищення рівня поінформованості щодо захворювання на пташиний грип, задля вжиття вичерпних і своєчасних заходів, спрямованих на запобігання інфікування та поширення збудника цього захворювання.
 Було наголошено на небезпеці виникнення пташиного грипу, основним ймовірним джерелом поширення якого є дика перелітна водоплавна птиця. Крім того учасникам заходу наголосили на обов’язковому проведенні досліджень на АЧС усіх добутих, згідно ліцензії, диких кабанів, виконанні плану відстрілу червоної лисиці, проведенні обов’язкових досліджень на сказ і напругу імунітету проти сказу.
 В підсумку наради було прийнято рішення посилити заходи щодо недопущення занесення пташиного грипу в птахогосподарствах по вирощуванню індиків. Директори згаданих господарств запевнили, що терміново проведуть наради з усіма працівниками, яким буде доведений план дій щодо недопущення занесення даного захворювання та заборону утримувати свійську птицю у власних дворах.
 Користувачі мисливських угідь, в свою чергу, запевнили в посиленому проведенні обстежень угідь, особливо водойм, зокрема річок Бистриця, Стримба, Прут, Ворона. У випадку виявлення хворої птиці чи її загибелі - терміново буде повідомлено Надвірнянський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби Івано-Франківщини.

ererd56e675dsvgrtgrtgrt 33rtfht5rtyrttttt5466