Головне меню

Подати звернення

На Калущині та Надвірнянщині ліквідовують сказ

   Івано-Франківською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби в 21.06.24 2Івано-Франківській області встановлено сказ домашньої тварин – кота, в одному з населених пунктів Калуської МТГ Калуського району, а також сказ куниці на території лісництва Поляницької сільської громади Надвірнянського району Івано-Франківської області.

  Захворювання виявлено за результатами лабораторних досліджень методом люмінесцентної мікроскопії відповідно до звітів про результати дослідження патологічного матеріалу від 18.06.2024р. № 001352 п.м./24 та від 18.06.2024р. № 001355.
  Спеціалістами територіальних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області та спеціалістами Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини проведено епізоотичне розслідування за даними випадками.
  З метою координації дій з ліквідації захворювання проведено засідання Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій, рішенням яких затверджено план заходів з ліквідації сказу, визначено неблагополучні території, накладено карантинні обмеження та розпочато заходи з ліквідації сказу.
  В осередках захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції.

  БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ ТА НЕ НЕХТУЙТЕ ЗАГАЛЬНИМИ ПРАВИЛАМИ, ЯКІ УБЕЗПЕЧАТЬ ВАС ТА ОТОЧУЮЧИХ ВІД НЕБЕЗПЕЧНОЇ НЕДУГИ!
  Щорічно проводити профілактичне щеплення проти сказу власних собак та котів спеціалістами ветеринарної медицини.
  Утримуватися від контактів із дикими та безпритульними тваринами.
  Виконувати правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними.
  Не вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликати спеціалістів ветеринарної медицини для проведення спостереження протягом 10 днів.
  У разі укусу домашньою твариною, з’ясовувати ім’я її господаря та адресу. Це допоможе встановити за твариною ветеринарний нагляд та уникнути щеплень.
  Рани, подряпини від укусів негайно промити теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з господарським милом. Краї рани обробити 70% спиртом чи 5% настоянкою йоду та накласти стерильну пов’язку. Негайно звернутися за медичною допомогою до травматологічного пункту для проведення антирабічного щеплення чи терапії.
  Пошкоджений одяг, в який була одягнута людина під час укусу, обробити гарячою праскою, тільки після цього його можна використовувати.
  Уникати контактів з бездомними та дикими тваринами.
  Вживати заходів з недопущення диких хижаків до тваринницьких ферм та інших місць розташування свійських тварин;
  Мисливцям та працівникам лісового господарства під час зняття шкіри з вбитих диких тварин необхідно користуватися гумовими рукавичками, після чого, не знімаючи їх, вимивати руки у дезінфекційному розчині.
  Інформувати працівників державної служби ветеринарної служби про незвичайну, нетипову поведінку тварин.
  Пам’ятайте, зволікання може коштувати вам життя!

Гаряча лінія

Пошук