Головне меню

Подати звернення

Випадки африканської чуми свиней фіксують в Полтавській, Київській, Житомирській та Волинській областях

   Відповідно до інформації Головних управлінь Держпродспоживслужби в Полтавській, 14.06.24 1Київській, Житомирській та Волинський областях, у зазначених регіонах зареєстровано випадки захворювання на африканську чуму свиней.

  А саме:
  - в особистому селянському господарстві Терешківської сільської громади Полтавського району Полтавської області;
  - на території Кагарлицької міської громади Обухівського району Київської області (інфікований об'єкт);
  - в особистому селянському господарстві Швайківської сільської громади Бердичівського району Житомирської області;
  - в особистому селянському господарстві одного із населених пунктів Володимирського району Волинської області.

  При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу Регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби в Полтавській області (результати від 08.06.2024 р. № 001769), Центральною випробувальною державною лабораторією Держпродспоживслужби в Київській області (результати від 11.06.2024 р. № 001259 п.м./24), Випробувального центру Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (результати від 12.06.2024 р. № 005984) та Волинської міжрегіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби (результати від 12.06.2024 р. № 004515 п.м./24) – встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС).
  З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій, рішенням яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.
  В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС відповідно до вимог Інструкції.
  Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней, рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.

Гаряча лінія

Пошук