Головне меню

Подати звернення

Посадки картоплі потребують профілактичних та захисних обробок від хвороб

  Дощі, рясні роси та підвищений температурний режим, який прогнозується в найближчі дні, сприяють 08.06.22 2активізації збудників хвороб на картоплі.


  На ранніх сортах картоплі виявлені перші ознаки ураження рослин альтернаріозом (суха плямистість) листкової форми. Раніше розроблені заходи захисту картоплі від альтернаріозу передбачали проведення обробок при появі перших ознак ураження. Однак, дослідження засвідчують, що найвищий захисний ефект забезпечують саме профілактичні обробки, проведені до появи симптомів ураження.
  Для недопущення масового ураження посадок картоплі альтернаріозом, а пізніше і фітофторозом, які за день-два можуть знищити надземну частину рослин, з метою недопущення втрат урожаю, рекомендуємо провести захист посадок картоплі, дозволеними фунгіцидами відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
  Захисні обробки сільськогосподарських культур при підвищених температурах (вище 25ºС) найефективніше проводити у ранішні і вечірні години, при суворому дотриманні техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог ДСП 8.8.1.