Головне меню

Подати звернення

Держпродспоживслужба Івано-Франківщини забезпечує контроль за дотриманням законодавства у сфері торгівлі пестицидами та агрохімікатами

   Спеціалісти управлінням фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби25.11.21 3 у Івано-Франківській області на виконання доручень Прем’єр-міністра України та Голови Держпродспоживслужби протягом липня-жовтня 2021 року провели 77 позапланових заходів державного нагляду (контролю) з питань дотримання вимог законодавства у сфері торгівлі пестицидами і агрохімікатами на території Прикарпаття.

  В ході роботи встановлено 38 порушень суб’єктами господарювання законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», постанов КМУ від 18.09.1995 № 746 «Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» та від 02.11.1995 № 881 «Про затвердження Порядку державного обліку наявності та використання пестицидів і агрохімікатів».
  В підсумку роботи порушникам надано 38 приписів щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері захисту рослин при здійснені торгівлі пестицидами і агрохімікатами, на 3 осіб накладено адміністративні стягнення.
  Серед основних порушень наступні:
  - суб’єкт господарювання не виконує сукупність вимог законодавства щодо зберігання засобів захисту рослин (абз. 9 ч. 2 ст.18 ЗУ №180-XIV);
  - суб’єкт господарювання не веде прибутково-видаткову книгу (журнал) обліку наявності та використання пестицидів і агрохімікатів, де зазначаються: назва пестициду, агрохімікату; дата надходження і дата реалізації; назва документа за яким надійшов реалізований пестицид, агрохімікат; вага наявного пестициду, агрохімікату (кілограмів, тон); залишок пестициду, агрохімікату після реалізації (кілограмів, тон) (абз.1 п.2 Порядку №881);
  - суб’єкт господарювання на кінець року не проводить інвентаризацію пестицидів та агрохімікатів зі складанням акту про наявність їх залишків (п.3 Порядку №881);
  - суб’єкт господарювання здійснює торгівлю пестицидами і агрохімікатами, що не пройшли державну реєстрацію (абз.1 ч.2 ст.4 ЗУ №86/95-ВР);
  - особа, діяльність якої пов’язана із зберіганням, торгівлею пестицидами та агрохімікатами, не має допусків (посвідчень) на право роботи із зазначеними пестицидами і агрохімікатами, медичної книжки (абз.1 п.8 Порядку №746).
  Шановні підприємці! Дотримуйтесь правил торгівлі пестицидами і агрохімікатами, адже від вас залежить здоров’я людей, чистота довкілля та якість вирощених на присадибних ділянках продуктів харчування та рослинної продукції.

Гарячі новини

0304 n13 covid 19Враховуючи, що переважна частина працівників Держпродспоживслужби продовжує виконання своїх функцій безпосередньо на основних робочих місцях, з метою запобігання виникненню та розповсюдженню коронавірусної хвороби (COVID-19) закликаємо дотримуватися наступних додаткових до рекомендованих ВООЗ гігієнічних процедур під час перебування в установі:

1. Перед початком роботи помити руки з милом, висушити та обробити антисептиком для рук.

2. Дотримуватися безпечної відстані при спілкуванні, проведенні нарад, засідань, груповій роботі.

3. В кінці робочого дня проводити протирання поверхонь комп'ютера (клавіатура, "мишка").

4. Щоразу після користування дезінфікувати слухавку стаціонарного телефону, задіяні кнопки копіювальних та інших технічних пристроїв загального користування.

5. Ретельно слідкувати за утриманням в чистоті мобільних телефонів, а у разі необхідності передачі його третій особі забезпечити до та після використання його обробку антисептичною серветкою.

6. Звернути увагу на щільність розміщення працівників в кабінетах, за можливості тимчасово перерозподілити робочі місця.

7. Проводити провітрювання приміщень не рідше одного разу на годину, за можливості утримувати вікна частково відкритими.

8. Обов'язково залишати робоче місце на час обідньої перерви для проведення довготривалого провітрювання приміщення

Соціальні посилання

free joomla extensions

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Травень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5