Головне меню

Подати звернення

«Чорна п’ятниця»: застереження спеціалістів Держпродспоживслужби

   Магазини часто влаштовують різноманітні акції напередодні тих чи інших свят. 17.11.21Однак перед «Чорною п'ятницею» практично всі торгові точки пропонують великі знижки на свої товари, іноді навіть до 90%.

   Зазвичай цей захід влаштовується перед Різдвяними святами після Дня Подяки, що відзначається за кордоном. Щороку люди по всьому світу чекають на цю подію, щоб відчути дух азарту, зробити потрібні для себе покупки за вигідними цінами.

 Напередодні «Чорної п’ятниці», яка цьогоріч припадає на 26 листопада, Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, вкотре застерігає споживачів від маніпуляцій зі знижками цін на товари.
  Багато магазинів, особливо з непродовольчою групою товарів (одяг, меблі, побутова техніка і т.п.), з метою залучення споживачів роблять потужну рекламу періоду знижок, проте на практиці це лише переклеювання стікерів із ціною. Тобто навмисно завищують ціни напередодні «Чорної п’ятниці», щоб потім продати товар зі знижкою.
  Інколи продавці чи маркетологи в цей день використовують рекламні хитрощі, пропонуючи купити 1+1 =3, тобто три речі за ціною двох. Сама пропозиція для потенційного споживача є привабливою, тому не аналізуючи, що в ціну двох товарів, вже включена ціна третього, ми деколи придбаваємо навіть непотрібні нам речі. Така сама ситуація з «купуй 4 шт. – 5-та в подарунок».
  Особливо в цей період потрібна пильність при купівлі товарів через Інтернет-мережу, тому що в такий шалений бунт знижок можна потрапити на шахраїв. Якщо на дорогий товар стоїть дуже велика знижка, спочатку потрібно перевірити інформацію про продавця (найменування, обов’язково повна адреса місця знаходження, гарантійні зобов’язання, точна вартість товару, терміни доставки, характеристика продукції та інше). Важливо переглядати рейтинг та читати відгуки. Крім того, обирати доставку кур'єром з оплатою готівкою, або в поштове відділення з післяплатою.
  Відповідно до Закону України «Про рекламу», «знижка» – це тимчасове зменшення ціни товару, яке надається покупцям (споживачам). Рекламна інформація про знижки повинна відповідати певним вимогам, а саме:
  - реклама про знижку цін на продукцію, про розпродаж повинна містити відомості про місце, дату початку і закінчення знижки цін на продукцію, розпродаж, а також про співвідношення розміру знижки до попередньої ціни реалізації товару;
  - реклама про проведення конкурсів, лотерей, розіграшів, призів заходів рекламного характеру тощо повинна містити інформацію про строки та місце проведення цих заходів та вказувати інформаційне джерело, з якого можна дізнатися про умови та місце проведення цих заходів.
  Насправді, порушення законодавства про рекламу в частині розповсюдження реклами знижок на Івано-Франківщині відбувається дуже часто.
  Якщо проаналізувати вітрини магазинів, бігборди, то нам і «Чорної п’ятниці» не потрібно.
  Тому Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області постійно здійснює контроль за такою рекламою і злісних порушників притягує до відповідальності у вигляді штрафу, а саме у п’ятикратному розмірі вартості виготовленої чи розповсюдженої реклами.
  Якщо порушник не надає інформацію щодо вартості реклами, тоді виноситься два рішення – за неподання інформації у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн.) та за недотримання встановлених законодавством вимог щодо змісту реклами в розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5083 грн.)
  Тому порада для споживачів – перш за все, не поспішайте! З «Чорною п’ятницею» в Україні знижки та акції не закінчуються. Потрібно запланувати покупку і починати моніторити ціни заздалегідь. В погоні за знижками ми можемо придбати не потрібні нам речі, або стати жертвами інтернет-шахраїв.
  Бажаємо всім тільки потрібних, якісних та вигідних покупок!

Гарячі новини

0304 n13 covid 19Враховуючи, що переважна частина працівників Держпродспоживслужби продовжує виконання своїх функцій безпосередньо на основних робочих місцях, з метою запобігання виникненню та розповсюдженню коронавірусної хвороби (COVID-19) закликаємо дотримуватися наступних додаткових до рекомендованих ВООЗ гігієнічних процедур під час перебування в установі:

1. Перед початком роботи помити руки з милом, висушити та обробити антисептиком для рук.

2. Дотримуватися безпечної відстані при спілкуванні, проведенні нарад, засідань, груповій роботі.

3. В кінці робочого дня проводити протирання поверхонь комп'ютера (клавіатура, "мишка").

4. Щоразу після користування дезінфікувати слухавку стаціонарного телефону, задіяні кнопки копіювальних та інших технічних пристроїв загального користування.

5. Ретельно слідкувати за утриманням в чистоті мобільних телефонів, а у разі необхідності передачі його третій особі забезпечити до та після використання його обробку антисептичною серветкою.

6. Звернути увагу на щільність розміщення працівників в кабінетах, за можливості тимчасово перерозподілити робочі місця.

7. Проводити провітрювання приміщень не рідше одного разу на годину, за можливості утримувати вікна частково відкритими.

8. Обов'язково залишати робоче місце на час обідньої перерви для проведення довготривалого провітрювання приміщення

Соціальні посилання

free joomla extensions

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Травень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5