Головне меню

Подати звернення

На Буковині зареєстровано два випадки африканської чуми свиней

   Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в 12.11.2021 2Чернівецькій області, обидва випадки АЧС мали місце в Чернівецькому районі Чернівецької області:


  – перший випадок зареєстровано на території мисливських угідь ГО Мисливський клуб «Лісівник» при дослідженні патологічного матеріалу від впольованого дикого кабана (звіт про результати дослідження Івано-Франківської Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 09.11.2021 р. № 002939 п.м./21.),
  – другий – в с. Горбівці на території несанкціонованого сміттєзвалища при досліджені патологічного матеріалу від знайденої мертвої свійської свині (звіт про результати дослідження Івано-Франківської Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 09.11.2021 р. № 002940 п.м./21)

  З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.
 В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.
  Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.
  Додатково Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області повідомляє, що за 2021 рік на території України станом на 10.11.2021 року зареєстровано 12 випадків АЧС, в т. ч. 6 – домашні свині, 4 – дикі свині та 2 – інфіковані об’єкти (сміттєзвалища).
  Карантин продовжує діяти в 10 неблагополучних по АЧС пунктах – у 7 областях України: (Вінницькій (1), Чернівецькій (2), м. Києві (1), Херсонській (2), Запорізькій (1), Харківській (1) та Чернівецькій (2)).

Довідково:
Щоб уникнути виникнення і розповсюдження африканської чуми свиней необхідно дотримуватися таких заходів:
  - проводити щоденний огляд свиней з метою своєчасного виявлення можливого захворювання тварин;
  - не згодовувати свиням харчові відходи і відходи, отримані після забою свиней, виробляти утилізацію відходів у встановлених місцях;
  - не купувати корми і кормові добавки невідомого походження у невстановлених торгових місцях (обов’язкові наявність документів, що підтверджують походження та безпеку кормів, наявність дозволу на торгівлю і т.д.);
  - не купувати живих свиней, м’ясо та м’ясопродукти у невстановлених торгових точках, без ветеринарних супровідних документів;
  - не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання;
  - допускати ветеринарних лікарів на територію приватних господарств для огляду свиней та проведення заходів;
  - негайно повідомляти про всі випадки захворювання та загибель свиней фахівцям ветеринарної служби або органам місцевого самоврядування;
  - не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;
  - не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;
  - постійно вести боротьбу з гризунами;
  - не завозити свиней без узгодження з Держпродспоживслужби району з інших регіонів;
  - обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;
  - утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;
  - у разі виявлення трупа дикого кабана або добутого кабана з ознаками АЧС необхідно негайно повідомити про це представників мисливського господарства та місцевих представників компетентного територіального органу Держпродспоживслужби або служби ветеринарної медицини;
  - кожна добута на полюванні туша дикого кабана повинна пройти обов’язкову ветеринарно-санітарну експертизу не тільки на наявність вірусу АЧС, а й на наявність трихінельозу.

   ПАМ'ЯТАЙТЕ:
  Виконання вами цих рекомендацій – спрямоване на попередження поширення АЧС на територію ваших господарств та запобігання економічних збитків

Гарячі новини

0304 n13 covid 19Враховуючи, що переважна частина працівників Держпродспоживслужби продовжує виконання своїх функцій безпосередньо на основних робочих місцях, з метою запобігання виникненню та розповсюдженню коронавірусної хвороби (COVID-19) закликаємо дотримуватися наступних додаткових до рекомендованих ВООЗ гігієнічних процедур під час перебування в установі:

1. Перед початком роботи помити руки з милом, висушити та обробити антисептиком для рук.

2. Дотримуватися безпечної відстані при спілкуванні, проведенні нарад, засідань, груповій роботі.

3. В кінці робочого дня проводити протирання поверхонь комп'ютера (клавіатура, "мишка").

4. Щоразу після користування дезінфікувати слухавку стаціонарного телефону, задіяні кнопки копіювальних та інших технічних пристроїв загального користування.

5. Ретельно слідкувати за утриманням в чистоті мобільних телефонів, а у разі необхідності передачі його третій особі забезпечити до та після використання його обробку антисептичною серветкою.

6. Звернути увагу на щільність розміщення працівників в кабінетах, за можливості тимчасово перерозподілити робочі місця.

7. Проводити провітрювання приміщень не рідше одного разу на годину, за можливості утримувати вікна частково відкритими.

8. Обов'язково залишати робоче місце на час обідньої перерви для проведення довготривалого провітрювання приміщення

Соціальні посилання

free joomla extensions

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Травень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5