Головне меню

Подати звернення

Шкільні лінійки на Прикарпатті: якими вони будуть, які правила та обмеження діють для учнів 1 вересня

   Незабаром в області пролунають шкільні дзвоники, сповіщаючи про початок нового навчального року. 8eada3c7c4ff14399863f1e605ffd321Новий навчальний рік в школах розпочнеться в традиційному форматі - у День знань учні підуть до навчальних закладів. За кілька тижнів до початку нового навчального року у Міносвіти спростували чутки про те, що через пандемію коронавірусу заняття розпочнуться пізніше чи дистанційно. За словами очільник Міносвіти Сергія Шкарлета, школярі підуть до шкіл «у повноформатному режимі».

    Проте, в сучасних умовах, якщо проводяться масові заходи такого типу, треба враховувати соціальну дистанцію, адекватне використання засобів індивідуального захисту, гігієну рук та аналізувати, чи є в цьому необхідність з точки зору епідситуації.

   Школам варто врахувати досвід минулого року, коли Міносвіти рекомендувало закладам провести 1 вересня альтернативний формат «перших дзвоників», який би не передбачав скупчення дітей.
   Тоді оптимальним називали сценарій, за якого святкування 1 вересня проходило б в межах кожного класу окремо.
   Серед таких варіантів можуть бути:
     • окреме святкування для учнів початкової та середньої школи;
     • лінійки із дотримання принципів зонування та соціальної дистанції між класами та учнями;
     • проведення святкування першого та останнього дзвоника 1 вересня 2021 лише для перших та випускних класів;
     • екскурсії та квести школою;
     • святкування в класах — для кожного окремо.

   З іншими рекомендаціями щодо забезпечення протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) можна ознайомитись тут за посиланням.