Головне меню

Подати звернення

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net Самое современное лечение грыж

Передпосівна обробка насіння. Як забезпечити захист і живлення

 Насіння – це носій генетичного потенціалу культури. Тому його захист та живлення є першорядним завданням для отриманняуцпавпрке5555ренрке максимальних обсягів врожаю.

 Протруєння насіння є не лише загальним профілактичним та одним із найбільш екологічних і ефективних заходів захисту сільськогосподарських культур, але й найважливішим заходом у загальній системі обмеження шкідливості хвороб, метою якого є забезпечення стартового потенціалу під час формування майбутнього врожаю.

 Слід зауважити, що протруєння є єдиним заходом боротьби проти сажкових хвороб та інших інфекцій, що передаються через ґрунт і насіння.

Переваги протруювання:

- екологічна безпека – при протруєнні насіння зона контакту хімічної речовини з ґрунтом становить близько 200 м. кв., що дозволяє мінімізувати вплив хімічного протруйника на ґрунтову біоту – при обприскуванні – 10 000 м. кв.;

- точність дозування – сучасні машини для протруєння насіння здатні забезпечити запрограмовану кількість діючої речовини для кожної насінини й, відповідно, для кожної рослини.

- економічність – використову­ється незначна кількість дію­чої речовини порівняно із су­цільною обробкою;

- висока ефективність – боротьба з патогенами відбувається на ранніх етапах їх розвитку, крім того, багато із системних речовин тривалий час зберігаються в рослині, забезпечуючи її захист. При протруєнні насіння ми захищаємо усю рослину – від коренів до кінчиків перших листків;

- крім захисту від хвороб і шкідників, застосування протруйників істотно покращує посівні характеристики обробленого насіння, адже разом із традиційними протруйниками на насіння можна наносити регулятори росту рослин, інокулянти – для покращення живлення та антидоти, які підвищують толерантність культури до певних гербіцидів.

Завдання:

- виконуючи своє призначення захищати насіння, препарат повинен бути безпечним для нього, не фітотоксичним;

- препарат повинен захищати насіння від шкідників (грунтових і наземних) та хвороб (ґрунтового та насіннєвого походження (кореневих гнилей, сажкових хвороб…)) та в ідеалі стримувати розвиток ранніх листкових хвороб (борошнистої роси, септоріозу);

- препарат повинен стимулювати ріст та розвиток насіння, підвищувати стійкість рослин до несприятливих умов та факторів зовнішнього середовища.

В Україні зареєстровано широ­кий асортимент протруйників на­сіння. Всі вони системної або ко­нтактно-системної дії, містять одну діючу речовину або комбіновані, до складу яких входять дві-три дію­чих речовини.

Водночас слід пам'ятати, що після проростання насіння проростки сходів уражуються збудниками, що зберігаються на рослинних рештках і грунті, тому препарат повинен контролювати не тільки насіннєву інфекцію, а й захищати рослини від грунтової, зокрема ранньої аерогенної інфекції – ураження борошнистою росою, іржею, а також септоріозом, гельмінтоспоріозами.

Необхідно точно дотримуватися рекомендованих норм витрати пестицидів у розчинах на одиницю маси насіння.

Адже у разі їх зменшення не досягається бажаного ефекту, а збільшення – знижує схожість насіння за рахунок утворення аномальних проростків, не здатних до подальшого розвитку, навіть до повної їх загибелі, що особливо небезпечно для партій насіння із високим ступенем травмування.

При виявленні під час допосівного обстеження площ грунтоживучих шкідників, до протруйників необхідно додавати інсектициди або застосовувати протруйники інсектофунгіцидної дії.

Крім того, для обробки насіння можна застосовувати препарати біологічного походження. На жаль, цей сектор захисту рослин не відрізняється широким вибором порівняно з хімічними протруйниками.

Але вже зараз можна рекомендувати біопрепарати, які при комплексному використанні здатні забезпечити не тільки захист насіння та рослини у початковий пе­ріод росту від хвороб, а й суттєво збі­льшити урожайність культури, зеко­номивши певні кошти на підживлен­ні.

Комплексне використання біопротруйників передбачає застосування наступних препаратів: біопрепарата, біоактиватора та прилиплювача, з нормами витрати препаратів при комплексному використанні, що разом з розумною ціновою політикою виробників мінімізує витрати господарників.

Біологічні протруйники застосовуються за умови відсутності інфекції сажкових хвороб та в спеціальних сировинних зонах.

Передпосівна обробка насіння протруйниками, мікроелементами, інокулянтами забезпечує повноцінне живлення рослин на початковому етапі росту, це фундамент високого та якісного урожаю, запорука здоров’я рослини.

Всі роботи з протруєння насін­ня виконують з дотриманням вимог техніки безпеки при роботі з пести­цидами і агрохімікатами.

 

Гарячі новини

0304 n13 covid 19Враховуючи, що переважна частина працівників Держпродспоживслужби продовжує виконання своїх функцій безпосередньо на основних робочих місцях, з метою запобігання виникненню та розповсюдженню коронавірусної хвороби (COVID-19) закликаємо дотримуватися наступних додаткових до рекомендованих ВООЗ гігієнічних процедур під час перебування в установі:

1. Перед початком роботи помити руки з милом, висушити та обробити антисептиком для рук.

2. Дотримуватися безпечної відстані при спілкуванні, проведенні нарад, засідань, груповій роботі.

3. В кінці робочого дня проводити протирання поверхонь комп'ютера (клавіатура, "мишка").

4. Щоразу після користування дезінфікувати слухавку стаціонарного телефону, задіяні кнопки копіювальних та інших технічних пристроїв загального користування.

5. Ретельно слідкувати за утриманням в чистоті мобільних телефонів, а у разі необхідності передачі його третій особі забезпечити до та після використання його обробку антисептичною серветкою.

6. Звернути увагу на щільність розміщення працівників в кабінетах, за можливості тимчасово перерозподілити робочі місця.

7. Проводити провітрювання приміщень не рідше одного разу на годину, за можливості утримувати вікна частково відкритими.

8. Обов'язково залишати робоче місце на час обідньої перерви для проведення довготривалого провітрювання приміщення

Соціальні посилання

free joomla extensions

Гаряча лінія

Вхід

Пошук

Календар

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6