Головне меню

Подати звернення

Відбувся семінар за участю представників Держпродспоживслужби та суддів з питань дискримінаційної реклами

 10 червня 2020 року відбувся семінар в онлайн режимі на тему: «Міжнародний та український досвід попередження розповсюдження сексистськоїdgdsfgvrgfd5555553433 реклами: співпраця споживачів реклами із виконавчою та судовою гілкою влади».
 Захід організований за підтримки Представництва Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні та Львівського регіонального відділення Національної школи суддів України, участь у якому взяли судді різних інстанцій, ГО «Українська Асоціація Маркетингу», представники Держпродспоживслужби в т.ч. завідувач сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Валентина Сенчук та начальник відділу правового забезпечення Віталій Сосяк.
 В ході семінару розглянуто ряд важливих питань, серед яких:
- український та європейський досвід протидії дискримінаційної реклами;
- стандарт недискримінаційної реклами СОУ 21708654-002-2011 та критерії визначення;
- практичні аспекти здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу;
- аналіз практики розгляду справ щодо розповсюдження дискримінаційної (сексистської) реклами в судах.

 Нагадаємо, що сексистська реклама (дискримінаційна) - це реклама, що за ознакою статі принижує гідність людей, яких зображує, чи споживачів реклами; транслює стереотипні уявлення про інтелектуальні, фізичні, соціальні чи іншого роду переваги однієї статі над іншою; тиражує стереотипні ролі, що обмежують свободу життєвого вибору людини; використовує людину як сексуальний об’єкт з метою привернення уваги споживачів; чи демонструє фізичне насильство представників/ць однієї статі над іншою.
 В Україні забороняється розповсюдження реклами, яка є дискримінаційною за ознакою статі.
 У випадках, коли реклама розповсюджується з порушенням вимог Закону України «Про рекламу», слід звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за телефоном (0342) 559617.