Головне меню

Подати звернення

Держпродспоживслужба забезпечує постійний захист території області від проникнення карантинних організмів

 З метою запобігання занесення на територію України регульованих шкідливих організмів, фітосанітарними інспекторами управління фітосанітарної безпеки Головного5673fergeehgrt3333 управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області здійснюється безперервний фітосанітарний контроль імпортної продукції.
 Так, протягом 2019 року проведено огляд (інспектування):
- свіжих овочів і фруктів – 720 тонн;
- садивного матеріалу – 123 тис. шт;
- пиломатеріалів – 2171 м3;
- пакувальної тари з деревини (піддонів) – 71823 шт.;
- транспортних засобів – 5735 шт.
 В результаті проведення фітосанітарних заходів виявлено 421 дерев’яний піддон без відповідного маркування, що є порушенням Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів №15.
 Після проведення відповідних фітосанітарних процедур – огляду, відбору зразків та проведення фітосанітарної експертизи – немаркований дерев’яний пакувальний матеріал в кількості 241 шт. було знищено шляхом спалювання під контролем фітосанітарних інспекторів, а 180 шт. – повернуто до країни експортера (Румунія).
 Таким чином, за результатами проведення фітосанітарного контролю до країн-експортерів було відправлено 22 нотифікаційних повідомлень про невідповідність імпортних вантажів фітосанітарним вимогам України: Румунія, Росія, Польща, Італія, Іспанія, Австрія, Словаччина, Чехія, Данія, Греція, Латвія.
 За січень 2020 року виявлено 2 випадки аналогічних порушень та підготовлено відповідно 2 нотифікаційні повідомлення до Республіки Польща.